Menu

O inwestycji

Osiedle Żurawia to inwestycja mieszkaniowa spółki WZ Investbud realizowana w Wierzbiczanach. Ta niewielka miejscowość usytuowana jest w zasięgu kilku minut jazdy samochodem od centrum Gniezna. Niewątpliwą zaletą tego miejsca są tereny zielone otaczające osiedle. To wspaniałe miejsce do życia, wypoczynku oraz rekreacji. Mieszkańcy z pewnością będą mogli cieszyć się możliwościami, jakie daje im ta doskonała i prestiżowa lokalizacja.

 

WZ Investbud to zaufany partner, cieszący się nienaganną opinią mieszkańców Gniezna. To firma rodzinna, która kieruje się w pracy tradycyjnymi wartościami i bezwzględną uczciwością. WZ Investbud to rzetelny i wiarygodny inwestor o stabilnej sytuacji finansowej.

 

Inwestycja Osiedle Żurawia jest przykładem tego, jak nowoczesna architektura wpisuje się w zielony charakter terenu. Osiedle zostało uzbrojone w nowe, niezależne przyłącza energetyczne, gazowe i wodno-kanalizacyjne z indywidualnymi zbiornikami na ścieki. Wszystkie domy zostaną wyposażone w nowoczesną instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, instalacje elektryczną i telewizyjną z możliwością rozbudowania o inteligentne rozwiązania do zarządzania domem jak alarmy, oświetlenie, rolety, bramy i inne (Sprawdź Standard Wykończenia). 

 

Przed oddaniem do użytkowania domy będą wykończone z zewnątrz tynkami o wysokich parametrach. Każdy z domów zostanie wyposażony w indywidualne furtki i bramy wjazdowe. Osiedle przecina szeroka ulica wewnętrzna, która będzie utwardzona kostka brukową. Ponadto do każdego domu doprowadzony będzie światłowód dostarczający szerokopasmowy internet, telewizję kablową oraz radio.

 

Do budowy domów, otoczenia i infrastruktury wykorzystujemy nowoczesne materiały budowlane i rozwiązania inżynierskie, które w połączeniu z wizją projektantów i architektów pozwalają uzyskać jedną z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych technicznie oraz technologicznie ofert mieszkaniowych w okolicy. Różne wielkości domów pozwolą wybrać standard odpowiedni do Twoich własnych potrzeb i oczekiwań. Nasi specjaliści zadbają również o to, aby każdy z przyszłych właścicieli otrzymał spersonalizowaną propozycję wykończenia i aranżacji wnętrz.

 

Przestronne pomieszczania, zaprojektowane z myślą o ich przeznaczeniu i zagospodarowane działki  – sprawiają że Osiedle Żurawia staje się wymarzonym miejscem do życia.

 

Plan inwestycyjny zakłada realizację Osiedla Żurawia w dwóch etapach:

Etap I – termin rozpoczęcia – 12 czerwiec 2017r, oddanie do użytku od maja 2018r.,

Budowa 8 domów (14 indywidualnych lokali mieszkalnych),

Etap II – termin rozpoczęcia – marzec 2018r., oddanie do użytku od kwietnia 2019r.

Więcej szczegółów w zakładce: Standard Wykończenia oraz Sprawdź Dostępność Domów                    

Kliknij i sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych domów 

Stan na dzień 31 grudnia 2018r.:

  • zgodnie z planem zakończono I etap  budowy osiedla  i oddano do użytku 8 domów (15 lokali).
  • II etap budowy realizowany zgodnie z planami,
  • zaawansowanie budowy całego Osiedla Żurawia wynosi  ponad 70% wykonanych robót budowlanych.
  • sprzedanych lub  zarezerwowanych jest 18 z 38 lokali  (48%) które powstaną na Osiedlu Żurawia.

                         

 

Plan zagospodarowania Osiedla Żurawia:

Kliknij TUTAJ i sprawdź dostępność domów

 

Mapka dojazdowa do terenu inwestycji:

Sylwetki Architektów

Bartosz Kasprzak – główny projektant

W roku 2003 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz na Avans University of Applied Science, Department of Urban Planning (Tilburg, Holandia). Karierę zawodową rozpoczął w Holandii w 2003 roku, pracując w biurach architektonicznych w Eindhoven i Rotterdamie. Po 5 latach doświadczeń za granicą wrócił do kraju i założył własną pracownię „Studio KA”, a dzięki zdobytym kontaktom międzynarodowym miał możliwość realizacji projektów w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Curaçao, Wietnamie czy Jemenie. Przez ostatnie kilkanaście lat pracy zawodowej realizował projekty w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, szpitalnym oraz przemysłowym o wysoce wyspecjalizowanych technologiach.

Fascynuje go architektura, którą tworzy idea, bazująca na starannej analizie kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego i kulturowego. Bartosz Kasprzak podkreśla, że architekturę budynków determinują przede wszystkim potrzeby mieszkańców, a nie tylko subiektywne odczucia estetyczne. 

 

Kilka słów o projekcie:

” Budynki na Osiedlu Żurawia usytuowane są po obu stronach drogi wewnętrznej, położone mijankowo aby zapewnić pełną ochronę  prywatności jego mieszkańców.  Dzięki przesunięciom budynków względem siebie okna elewacji frontowych zapewniają widok na zieleń ogrodów, nie zaglądając do okien budynków sąsiednich lub  po drugiej stronie ulicy. Dodatkowo wyjeżdżające z garaży o zmierzchu i w nocy samochody nie świecą w okna mieszkań.

Układ urbanistyczny Osiedla Żurawia i poszczególnych domów, a także wszystkie zaprojektowane domy to moje autorskie projekty które wynikają ściśle z idei projektowej – dzięki asymetrycznym dachom budynki  od strony ulicy, trzymają określone w nowoczesnej architekturze proporcje i zachowują  kameralny charakter ulicy. Z kolei od strony ogrodu podniesienie ścianek kolankowych pozwoliło  na zachowanie pełnej wysokości kondygnacji unikając uciążliwych skosów w pokojach. ”  Bartosz Kasprzak

 

Monika Nowicka – architekt wnętrz

Skończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych i Politechnikę Poznańską. Umiejętności artystyczne i techniczne, potwierdzone dyplomami obu uczelni, wykorzystuje na co dzień w pracy architekta wnętrz. Od 20 lat łączy w swoich projektach artystyczne wyczucie z matematyczną precyzją. Tworzy zarówno wnętrza domów i mieszkań inwestorów indywidualnych, jak i projekty gabinetów, biur i markowych sklepów. W swojej pracy stawia na dialog z klientem tak, by jak najlepiej sprostać jego wymaganiom. Jest autorką projektów wnętrz domów na Osiedlu Żurawia.

 

Kilka słów o projekcie:

” Zaplanowany ze szczególną dbałością układ pomieszczeń daje wiele możliwości dostosowania aranżacji wnętrz do potrzeb i oczekiwań każdej rodziny. Specjalnie zaprojektowane do układu i komfortu Osiedla Żurawia domy wyróżnia otwarta przestrzeń parteru – jest to strefa dzienna. Ta przestrzeń skupia codzienne życie rodziny. Otwarta klatka schodowa  dodatkowo powiększa przestrzeń i otwiera widok z salonu na hall oraz na wyższą kondygnację.

Optymalizacja wielkości okien daje z jednej strony bardzo duże ponadprzeciętne doświetlenie pomieszczeń, z drugiej ze względów na klimat wymiary okien są utrzymane w ryzach, co ekologicznie i ekonomicznie sprzyja oszczędzaniu energii w sezonie grzewczym, a w sezonie letnim chroni przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń.”  Monika Nowicka