Menu

O inwestycji

Osiedle Żurawia to inwestycja mieszkaniowa spółki WZ Investbud realizowana w  miejscowości Wierzbiczany k/Gniezna. Ta niewielka miejscowość usytuowana jest kilka minut jazdy od miasta Gniezna, z dobrą i łatwą komunikacją. Niewątpliwą zaletą tego miejsca są tereny zielone otaczające osiedle. To wspaniałe i prestiżowe miejsce do życia, wypoczynku oraz rekreacji.

 

Inwestycja Osiedle Żurawia – to połączenie nowoczesnej architektury z podkreśleniem zalet okolicy.  Osiedle  zostało uzbrojone w nowe niezależne, indywidualne przyłącza energetyczne, gazowe i wodno-kanalizacyjne z indywidualnymi zbiornikami na ścieki. Wszystkie domy zostaną wyposażone w nowoczesną instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, instalacje elektryczną i telewizyjną z możliwością rozbudowania o inteligentne rozwiązania do zarządzania domem jak alarmy, oświetlenie, rolety, bramy i inne (Sprawdź Standard Wykończenia). 

 

Przed oddaniem do użytkowania domy będą  wykończone z zewnątrz. Każdy z domów zostanie wyposażony w indywidualne furtki i bramy wjazdowe. Osiedle przecinać będzie szeroka ulica wewnętrzna oprócz tego do każdego domu doprowadzony będzie światłowód dostarczający szerokopasmowy internet, telewizję kablową oraz radio.

 

Do budowy domów, otoczenia i infrastruktury wykorzystujemy nowoczesne materiały budowlane i rozwiązania inżynierskie, które  w połączeniu z wizją projektantów i architektów pozwalają uzyskać jedną z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych technicznie oraz technologicznie ofert mieszkaniowych w okolicy. Różne wielkości domów pozwolą wybrać standard odpowiedni do własnych potrzeb i oczekiwań. Nasi specjaliści zadbają również by otrzymali Państwo propozycję wykończenia i aranżacji wnętrz.

 

Przestronne pomieszczania, zaprojektowane z myślą o ich przeznaczeniu i zagospodarowane działki  – sprawiają że Osiedle Żurawia staje się wymarzonym miejscem do życia.

 

Plan inwestycyjny zakłada realizację Osiedla Żurawia w dwóch etapach:

Etap I – termin rozpoczęcia – 12 czerwiec 2017r, oddanie do użytku od maja 2018r.,

Budowa 8 domów (14 indywidualnych lokali mieszkalnych),

Etap II – planowany termin rozpoczęcia – maj/czerwiec 2018r., oddanie do użytku od kwietnia 2019r

Więcej szczegółów w zakładce: Standard Wykończenia                                                    

 

Plan zagospodarowania Osiedla Żurawia:

 

Mapka dojazdowa do terenu inwestycji:

Sylwetki Architektów

Bartosz Kasprzak – główny projektant

W roku 2003 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz na Avans University of Applied Science, Department of Urban Planning (Tilburg, Holandia).

Karierę zawodową rozpoczął w Holandii w 2003 roku pracując w biurach architektonicznych w Eindhoven i Rotterdamie. Po 5 latach doświadczeń za granicą wrócił do kraju i założył własną pracownię Studio KA, a dzięki zdobytym tam kontaktom miał możliwość realizacji projektów w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Curaçao, Wietnamie czy Jemenie.

Przez ostatnie kilkanaście lat pracy zawodowej realizował projekty w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, szpitalnym oraz przemysłowym o wysoce wyspecjalizowanych technologiach.

Fascynuje go architektura którą tworzy idea-pomysł bazująca na starannej analizie kontekstu (przestrzennego, funkcjonalnego, kulturowego, oraz potrzeb klienta), a nie tylko subiektywne odczucia estetyczne.  

 

Kilka słów o projekcie:

” Budynki na Osiedlu Żurawia usytuowane są po obu stronach drogi wewnętrznej, położone mijankowo aby zapewnić pełną ochronę  prywatności jego mieszkańców.  Dzięki przesunięciom budynków względem siebie okna elewacji frontowych zapewniają widok na zieleń ogrodów, nie zaglądając do okien budynków sąsiednich lub  po drugiej stronie ulicy. Dodatkowo wyjeżdżające z garaży o zmierzchu i w nocy samochody nie świecą w okna mieszkań.

Układ urbanistyczny Osiedla Żurawia i poszczególnych domów, a także wszystkie zaprojektowane domy to moje autorskie projekty które wynikają ściśle z idei projektowej – dzięki asymetrycznym dachom budynki  od strony ulicy, trzymają określone w nowoczesnej architekturze proporcje i zachowują  kameralny charakter ulicy. Z kolei od strony ogrodu podniesienie ścianek kolankowych pozwoliło  na zachowanie pełnej wysokości kondygnacji unikając uciążliwych skosów w pokojach. ”  Bartosz Kasprzak

 

Monika Nowicka – architekt wnętrz

Skończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych i Politechnikę. Z dwoma dyplomami, od 20 lat łączy w swoich projektach artystyczne wyczucie z matematyczną precyzją.

Tworzy zarówno wnętrza domów i mieszkań inwestorów indywidualnych, jak i projekty gabinetów, biur i sklepów dużych firm. W swojej pracy stawia na dialog z klientem, by jak najlepiej sprostać jego wymaganiom. Jest autorką projektów wnętrz naszych domów. 

 

Kilka słów o projekcie:

” Zaplanowany ze szczególną dbałością układ pomieszczeń daje wiele możliwości dostosowania aranżacji wnętrz do potrzeb i oczekiwań każdej rodziny. Specjalnie zaprojektowane do układu i komfortu Osiedla Żurawia domy wyróżnia otwarta przestrzeń parteru – jest to strefa dzienna. Ta przestrzeń skupia codzienne życie rodziny. Otwarta klatka schodowa  dodatkowo powiększa przestrzeń i otwiera widok z salonu na hall oraz na wyższą kondygnację.

Optymalizacja wielkości okien daje z jednej strony bardzo duże ponadprzeciętne doświetlenie pomieszczeń, z drugiej ze względów na klimat wymiary okien są utrzymane w ryzach, co ekologicznie i ekonomicznie sprzyja oszczędzaniu energii w sezonie grzewczym, a w sezonie letnim chroni przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń.”  Monika Nowicka